okna s tradicí a výhledem...

plastová okna svitavy

Okenní doplňky

Sítě proti hmyzu / parapety / stínící technika

SÍTĚ PROTI HMYZU - pevné (okenní i dveřní)

 • pouze z extrudovaných aluminiových profilů = pevné a stabilní upevnění
 • 45º napojení rohů, vnitřními spojníky = žádné žloutnutí PVC rohů
 • 7 druhů barev a dekorů ve standardu !
 • elegantní šedá síťovina
 • možnost lakování dle vzorníku RAL nebo volby dodatečných dekorů dle RENOLIT
 • samouzavírací panty u dveřních sítí, 3 ks univerzálních přítlačných magnetů
 • univerzální použitelnost na plastové, hliníkové i dřevěné okenní a dveřní systémy
 • PVC madla v šedé barvě uprostřed výšky okenní sítě ve standardu !
 • příčka dveřní sítě s integrovaným madlem pro vnitřní uzavření
 • maximální výrobní rozměry: šířka 2300 mm , výška 2300 mm

Okenní sítěOkenní sítě


PARAPETY

 • vnitřní parapety - plastové
  Pro výrobu PVC parapetních desek BOPAL se používají výhradně nerecyklované komponenty. Povrch je potažen dekorativní PVC folií s tvrzeným povrchem. Tělo desky je konstruováno tak, aby vyhovovalo tvarové stálosti i u vyšších vyložení, stejně jako jednoduché instalaci do podkladových profilů. Pro zakončení parapetu v interiéru se využívají umělohmotné PP krytky o délce 600 mm barevnostně shodně s nabízenými dekory. Horní strana parapetní desky je vždy chráněna PE samolepící folií, aby bylo nejenom chránila desku před poškozením, ale také usnadnila finální úklid po instalaci desky.

  Plusy a mínusy parapetní desky PVC
  + absolutní odolnost proti vlhkosti
  + spodní kotvící drážky (snadná instalace)
  + nižší hmotnost (snadná manipulace)
  + nižší pořizovací cena
  + vyšší nabídka dekorů (DECOR 22)
  + možnost lakování do jakékoliv barvy dle RAL

  - nižší pevnost než u DTD desky


 • vnitřní parapety - dřevotřískové
  DTD parapetní desky jsou vyrobeny výhradně z vlhkuodolné dřevotřísky s označením V100. Povrchově jsou parapetní desky potaženy dekorativním CPL laminátem a to jak z vrchní, pohledové strany, tak i ze strany spodní. Toto je velkou výhodou proti pouhému papíru zvláště ve vlhkém prostředí, ve kterém se díky svému užití parapety nacházejí. Oboustranné použití laminátu déle zabezpečuje maximální ochranu před deformacemi vlivem vnitřního pnutí, ke kterému ve výrobku po celou dobu jeho životnosti dochází. Pro zakončení parapetu v interiéru se využívají buď nažehlovací hrany v barvě dezénu nebo umělohmotné PP krytky o délce 600 mm. DTD parapetní desky se nabízí ve dvou variantách (s nosem a bez nosu).

  Plusy a mínusy parapetní desky DTD
  + absolutně rovný povrch
  + vynikající pevnost a tvarová stálost desky
  + možnost lakování do jakékoliv barvy dle RAL
  + kvalitní CPL laminát s tvrzeným povrchem

  - vyšší hmotnost (obtížná manipulace)
  - nižší odolnost vůči vysoké vlhkosti
  - vyšší pořizovací cena


 • venkovní parapety - hliníkové tažené
  Jako výchozí surovina pro výrobu aluminiových parapetních desek je použita slitina AlMgSi5. Po vytlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Pro dokonalé "zapadnutí" do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je proti mechanickému poškození opatřen PE ochrannou folií. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních dezénech dle škály RAL, nebo laminové PVC dekorativní folií dle vzorníku DECOR22.

  Plusy a mínusy parapetní desky Aluminiové tažené
  + vynikající pevnost a tvarová stálost desky
  + možnost lakování do jakékoliv barvy dle RAL
  + možnost volby eloxových barev
  + možnost laminace dle DECOR 22

  - vyšší hmotnost (obtížná manipulace)
  - vyšší pořizovací cena


 • venkovní parapety - hliníkové ohýbané
  Ohýbaný hliníkový parapet je ekonomicky velmi atraktivní varianta k taženému (extrudovanému) parapetu, který plně nahrazuje nejen esteticky, ale je i velmi kvalitní náhradou mechanických vlastností, i když je samozřejmé, že parametrům taženého parapetu nedosahuje. Pro základ výroby tohoto parapetu je použit práškovou barvou upravený hliníkový plech (slitina AlMg3) o síle min. 0,8 mm. Příslušenství je stejné jako u tažených parapetů. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních dezénech dle vzorníku RAL.

  Plusy a mínusy parapetní desky Aluminiové ohýbané
  + nízká cena
  + nízká manipulační hmotnost
  + možnost lakování do jakékoliv barvy dle RAL

  - nižší pevnost
  - menší nabídka dekorů a barev


ŽALUZIE

Žaluzie stále představují nejrozšířenější způsob protisluneční ochrany. Výhodou je především jejich jednoduchost, rychlost montáže, minimální údržba a především cenová dostupnost. Hliníkové žaluzie jsou použitelné prakticky do všech typů oken.

Žaluzie nabízíme v různém provedení, z několika druhů materiálu včetně dřevin a samozřejmě v široké barevné škále.

Na všechny typy žaluzií poskytujeme jak záruční tak i pozáruční servis.

Horizontální žaluzie jsou velmi jednoduchou a přitom kvalitní ochranou vašeho soukromí, ochranou proti slunečnímu záření a mohou být také stylovým a designovým doplňkem vašeho domu či bytu.

 • horizontální interiérová žaluzie
  Horizontální interiérové žaluzieŽaluzie EURO STYLE vhodné pro plastová a dřevěná okna, určené k montáži do rámu oken nebo do zasklívací lišty.
  Horizontální interiérové žaluzie
  Krycí profil je v plochém designu s plastovými bočními krytkami, které lze barevně sladit s krycím profilem.
  Také horní a spodní profil lze barevně kombinovat, na výběr je široká paleta lamel v různých barevných odstínech v šířce 16 mm a 25 mm.
  Horizontální interiérové žaluzie
  Naklápění a vytahování lamel je prováděno pomocí řetízku.
  Žaluzie jsou dodávány nejen ve standardním provedení, nýbrž také v domykavém (celostínícím) provedení a jsou vybaveny boční silonovou fixací.

 • meziskelní horizontální žaluzie
  dle poptávky

 • vertikální interiérové žaluzie
  látková, velký výběr látek dle vzorníku
  Vertikální interiérové žaluzie

 • látkové roletky
  Textilní roletky jsou vhodným stínícím a dekorativním prvkem zvýrazňujícím celkové architektonické řešení interiéru. Jsou dodávány v široké škále látek a typů, které je možné dokonale sladit s vnitřním prostorem.
  Textilní roletky je možné namontovat přímo na okenní křídla, do rámu, do výklenku, na zeď i na strop. Textilní roletky lze nastavit do jakékoliv polohy.
  Roletky jsou ovládány pomocí řetízkového nebo pružinového mechanismu, proti pohybu do stran můžou být nainstalovány vodící lišty. Ze všech našich produktů nabízejí textilní roletky nejvíce možností, jak ozvláštnit váš interiér.
  Látkové rolety


VENKOVNÍ ROLETY

Venkovní rolety jsou vhodným stavebním prvkem pro stávající nebo nová již osazená okna. Jsou vyráběny přímo na míru z kvalitních materiálů dovážených ze zemí EU.

Díky variabilitě provedení je dnes možno použít hliníkové rolety pro všechny typy okenních otvorů. Hliníkové rolety mají pro své uživatele celou řadu výhod.Vedle vynikající protisluneční ochrany je to ochrana proti úniku tepla a proti hluku. Hliníkové rolety chrání konstrukci oken proti povětrnostním vlivům a prodlužují tak jejich životnost.

Podle způsobu použití dělíme hliníkové rolety na předokenní, podomítkové a nadokenní. Rolety se díky své konstrukci dají použít prakticky do všech typů dnes používaných oken a dveří. Venkovní rolety mají dobré zvukové a tepelně-izolační vlastnosti a proto v zimních obdobích citelně snižují náklady na topení a v teplém období zachytí až 90% slunečního záření. Všechny prvky rolet jsou povrchově upravené barvami vyznačujícími se vysokou odolností vůči oděru.

Naše rolety vyrábíme s ovládáním mechanickým, elektromotorem na vypínač nebo dálkové ovládání, pružinou nebo klikou. V případě potřeby umíme zvýšit bezpečnost rolet přidáním dózického zámku, nebo mechanické západky. Na rozšíření funkčnosti rolet jsme do své nabídky zařadili i rolety s integrovanou sítí proti hmyzu.

 • nadokenní
  Venkovní rolety nadokenní

 • předokenní
  Venkovní rolety předokenní

 • fasádní
  Venkovní rolety fasádní
ISO9001 ISO14001 EN16001 OHSAS16001