okna s tradicí a výhledem...

plastová okna svitavy

Novinky

OKNA S RODOKMENEM

15. ledna 2013

Zaručeně česká okna

Společnost RI OKNA získala certifikát „ZARUČENĚ ČESKÁ OKNA“

Kamion se zahraniční poznávací značkou na návsi, prodávání oken podobné jako u meruněk z jižní Moravy, i takový výjev jsme mohli vidět v nejedné vesnici či městě v naší zemi. Zahraniční výrobci využívají každé možnosti, jak prodat svá okna. Ovšem ptát se v takovém případě po zárukách, dokumentaci či dokonce kvalitě, to je poněkud naivní.

Cena versus kvalita
Hlavním motivem pro nákup v takových podmínkách je bezesporu nízká cena. Jak se ovšem mnozí přesvědčili, kvalita odpovídá často ceně. Co je však ještě více alarmující, než prodej několika kusů oken pro použití ve sklepě či garáži, je procentuální zastoupení levných oken z dovozu ve veřejných zakázkách. Cena u oken pro nemocnici nemůže být přece jediným kritériem! Jak ovšem rozpoznat český výrobek od na první pohled stejně vypadajícího okna ze zahraničí?

Certifikát původu existuje
Vstříc oprávněnému nároku všech spotřebitelů vychází iniciativa „Zaručeně česká okna“. Jedná se o certifikaci původu oken, kdy všechny technologické operace od spojení prvků rámů a křídel až do konečné finalizace jsou provedeny v České republice. Certifikát „Zaručeně česká okna“ uděluje Asociace českých výrobců otvorových výplní. Jedním z certifikovaných výrobců je společnost RI OKNA, a.s., které byl udělen certifikát „Zaručeně česká okna“ před několika dny.

Domácí výrobce – přínos pro všechny
Společnost RI OKNA, a.s. se sídlem v Bzenci je tradičním českým výrobcem kvalitních oken a dveří. Vzhledem k tomu, že kvalita výrobků a tím i jejich životnost a hodnota pro zákazníka je zde na prvním místě, i zde se setkávali s „konkurencí“ oken, na kterých se jejich výrobci snažili především ušetřit. Certifikát „Zaručeně česká okna“ nyní umožní všem jejich potenciálním zákazníkům rozpoznat, že se jedná o zcela český výrobek; že značka RI OKNA znamená vedle dodržení všech požadavků na kvalitu vstupních materiálů i provedení také zaručený původ okna tady u nás, v České republice. Další výraznou výhodou pro zákazníka je jasná zodpovědnost výrobce za výrobek, před kterou se neschovává, ale naopak snaží se být nablízku při řešení všech otázek, které mohou vyvstat.

Ekologie a ekonomika
Ačkoli se u nás slovo ekologie skloňuje ve všech pádech, příliš velkou váhu při rozhodování o koupi nejrůznějších výrobků nemá. Opravdu lze zanedbat rozdíl v emisích, hluku i jiných zatížení přírody při přepravě velkého množství oken kamiony odněkud od severního moře v porovnání s místní výrobou?
Stejně tak je zajímavé podívat se na nákup u tuzemského výrobce z pohledu ekonomického. Žijeme sice v globalizovaném světě, ale přece jen není možné přehlédnout vliv nákupu u tuzemských výrobců na zaměstnanost v naší zemi a celkovou výkonnost hospodářství. Vždyť každá dobře fungující firma nakupuje ve svém okolí množství dalších služeb a výrobků a pozitivní efekt je v takovém případě velmi výrazný.
Česká republika patří k zemím s vysokým standardem kvality výrobků, vyspělou technologií a v neposlední řadě kvalifikovanou pracovní silou. Pokud chcete tyto výhody využít i vy a koupit okna, které budou odpovídat vašim představám a očekáváním, vybírejte ta okna, která mají prokazatelně český původ. V případě výrobků společnosti RI OKNA, a.s. máte i díky certifikaci český původ bezpečně zaručen.

Zaručeně česká okna

<< zpět

ISO9001 ISO14001 EN16001 OHSAS16001